Obaly a co s nimi?


Obaly a co s nimi?

Kromě toho, že nám záleží na tom, co pro vás vytváříme v kuchyni, tak neméně je pro nás důležité, jak vám to zabalíme. Ano, obaly vybíráme velmi pečlivě a to nejen podle toho, jak se nám líbí, i když to je také velice důležité:)

Ghíčko lijeme ještě horké do skla. Sklo je ideální materiál k recyklaci. A o to tady běží. Sklo se dá recyklovat prakticky donekonečna. A proto vás prosím, pokud nemáte pro skleničku žádné další využití, vhoďte ji do kontejneru na bílé sklo a ostatní se už postarají o to, aby se k vám v jiné podobě dostala zpět. Na fotkách vidíte, jak třeba skleničky využít, pokud by jste se s nimi nechtěli rozoučitJ.

Trochu jiná situace nastává u víček. Víčka, kterými my uzavíráme sklenice jsou plechová. Takže kov. A na ten zřejmě v každé obci kontejner nenajdete. Tudíž nezbývá, než kovová víčka házet doma do něčeho (krabice, pytel či co…) a jednou za čas jej odvézt do sběrného dvora. Bohužel, není to tak jednoduché….mezi naše víčka se vám totiž mohou zamíchat i víčka jiná a ty už nemusí být plechová, ale hliníková. I ta se dají recyklovat, ale musí se třídit. A jak poznáte, z jakého materiálu víčko je? Zkuste magnet, když se chytne, je plechové, když ne, je hliníkové…A pozor. Nešroubovací víčka, taková ta, co s nimi znovu sklenici nezavřete, mají červený gumový pásek, ty se hází do směsného odpaduL.

Třiďme, prosím. Pokud nebudete vědět, jak na to, zde je malý návod: http://www.jaktridit.cz/cz/rady-a-tipy/otazky-a-odpovedi/kam-patri

Koho téma zajímá a chce vědět víc, určitě na své otázky odpověď najde, klidně se s námi o své poznatky podělte, bude nás víc( nebudeme se bát vlka nicJ).